Іран посилює боротьбу з контрабандою пального: арешти суден і тюремні строки

Иран штрафа за топливо

Іран нарощує зусилля у боротьбі з контрабандою пального, повідомляючи про нові затримання іноземних суден та суворі вироки членам екіпажу, згідно з даними провладних медіа.

Як пише Maritime Executive, 22 квітня напівофіційне агентство Fars повідомило про перехоплення двох танзанійських суден – Sea Ranger та Salama – поблизу портового міста Бушир у Перській затоці. Влада затримала 25 іноземців та конфіскувала 1,5 мільйона літрів дизельного пального. Обидва судна доправляються до порту для подальших юридичних процедур.

У той же день суд у провінції Хормозган, на півдні Ірану, виніс вироки капітанам та старшим членам екіпажу двох інших суден. Один з них перевозив 4,25 мільйона літрів контрабандного пального – штраф склав $5,37 мільйона. Інший екіпаж отримав штраф у $3 мільйони за спробу вивезення 1,7 мільйона літрів. Обидва судна можуть бути звільнені після сплати штрафів.

Іранські офіційні особи заявили, що з початку року вилучено вже 4,5 мільйона літрів дизелю. Контрабандистів приваблюють низькі ціни на пальне в Ірані, які значно нижчі, ніж у сусідніх країнах Перської затоки.

Іранські військово-морські сили посилили моніторинг і заявили про наміри й надалі рішуче протидіяти незаконному вивезенню пального. Ще 31 березня іранські сили затримали два судна – MV Star 1 та MV Vintage – із вантажем у 3 мільйони літрів дизелю.

Фото: AFP