У протоці Сінгапуру та Малакки знову зафіксовано зростання морських нападів – лише 20 та 21 квітня було пограбовано ще два судна, повідомляє The Maritime Executive.
У неділю вранці поблизу острова Пулау Кула, за 5,4 морських милі від узбережжя, зловмисники проникли на контейнеровоз MSC Tara III. Троє невідомих, ймовірно озброєних, були помічені на верхній палубі. На щастя, екіпаж не постраждав, нічого не зникло.
Менш ніж за добу в тій самій зоні напад зазнав танкер Aquaris під панамським прапором. Троє осіб з ножами проникли в машинне відділення. І цього разу обійшлося без поранень та втрат.
Це вже четвертий і п’ятий інциденти в регіоні у квітні. Раніше від злодіїв постраждали Hafnia Hong Kong, SITC Yuncheng і Kota Halus – із суден зникали компресори, зварювальне обладнання та такелаж.
Всього від початку року ReCAAP зафіксував 41 напад у цій частині Південно-Східної Азії, порівняно з 11 за той самий період 2024 року. ReCAAP і Міжнародне морське бюро закликають прибережні держави посилити патрулювання, координацію та пильність суден, аби стримати хвилю морського піратства.
















