Компанія CMA CGM офіційно перевела судно CMA CGM Phoenix під юрисдикцію США, зробивши його найбільшим контейнеровозом в історії, що ходить під американським прапором.
Судно Neo-Panamax на 9 300 TEU, що раніше ходило під прапором Сінгапуру, було перереєстровано 24 липня з урочистою церемонією в місті Чарлстон (Південна Кароліна). Довжина контейнеровозу – 329 метрів, ширина – 46 метрів, дедвейт – близько 130 000 тонн. Phoenix курсуватиме в межах сервісу INDAMEX, що з’єднує східне узбережжя США з портами Пакистану, Індії та Шрі-Ланки.
Побудоване у 2013 році, судно стало 11-м під прапором США у флоті CMA CGM і першим із чотирьох, які планується перереєструвати у 2025 році. Це початок реалізації мети компанії збільшити кількість суден під американським прапором до 30 до 2029 року.
Phoenix матиме екіпаж з 42 американських моряків, які працюватимуть з ротаціями (на борту одночасно перебуватиме 21 член екіпажу). Також на кожному рейсі будуть присутні два курсанти з морських навчальних закладів США.
Очікується, що таке рішення дозволить CMA CGM збільшити кількість працевлаштованих американських моряків на 50%. Компанія вже працює у 40 штатах, має понад 15 000 працівників у США та щороку обробляє в регіоні понад 5 мільйонів контейнерів.
















