Масштабна пожежа охопила два газовози під час STS-перевалки, як підозрюють, нелегального вантажу поблизу порту Читтагонг, Бангладеш, повідомляє Maritime Executive.
Пожежа зайнялася вночі у неділю під час перевантажувальних операцій між LPG-газовозом Captain Nikolas дедвейтом 50 тис. тонн та ліхтером B-LPG Sophia (6,7 тис. тонн). Першим загорівся танкер, потім вогонь перекинувся на ліхтер, який в результаті вибухнув.
Рятуючись, члени екіпажу – загалом 31 особа – змушені були стрибати у воду. На щастя, всіх їх врятували без серйозних травм.
До опівдня пожежники приборкали займання. Повідомляється, що Captain Nikolas постраждав не сильно, тоді як B-LPG Sophia серйозно пошкоджений.
В Асоціації операторів зрідженого газу Бангладеш заявили, що вантаж на борту Captain Nikolas був неправильно задекларований і насправді походить з Ірану, а його постачальник перебуває під санкціями. Згідно з даними Pole Star, у середині вересня, безпосередньо перед тим, як покинути Перську затоку, Captain Nikolas на тиждень вимикав сигнал AIS.
Проте представники портової влади стверджують, що під час перевірки не виявили жодних доказів незаконного походження вантажу. Документи нібито вказують на те, що газ був завантажений у Дубаї або Омані.
Влада порту Читтагонг створила комітет для розслідування причин пожежі. Він має завершити роботу протягом тижня.
Газовоз Captain Nikolas побудований у 1992 році і ходить під прапором Островів Кука. У січні судно було затримано у Хунені, Китай, через проблеми з протипожежною безпекою, зокрема, недоліки протипожежного захисту у зоні вантажної палуби.
















