Екіпаж із 15 індійських моряків, покинутий судновласником, застряг у Індонезії

Екіпаж OSV-судна Star Apollo, покинутий судновласником, вже багато місяців перебуває у порту Індонезії без зарплати та належних умов для життя. Про цей випадок повідомила Міжнародна федерація транспортників (ITF), до якої звернулися моряки.

Судно Star Apollo, побудоване у 2012 році, належить індійській компанії Vindhyawashini Offshore. За словами координатора ITF Стіва Троуздейла, судно пришвартоване на верфі Batamec в Індонезії з жовтня 2024 року.

На борту судна залишаються 15 моряків. Екіпаж повідомив, що не отримував жодної заробітної плати з початку контрактів, тривалість яких коливається від чотирьох до восьми місяців. Загальна заборгованість з зарплатні становить майже 80 тисяч доларів США. Моряки живуть в дедалі складніших умовах — їм бракує їжі та медичної допомоги. Екіпаж стверджує, що компанія погрожує заблокувати їхні сертифікати компетентності (COC) і реєстраційні номери INDoS, якщо вони продовжать вимагати виплати зарплатні.

Екіпаж звернувся по допомогу до профспілки моряків Індії, ITF, а також до держави прапору судна — Сент-Кітс і Невіс. Моряки зазначили, що до їх справи причетні також компанії Avvic Ocean (RPSL-агент) та Great India Shipmanagement.

ITF раніше повідомляла про значне зростання випадків залишення екіпажів. Лише у 2024 році було зафіксовано 312 покинутих суден — на 136% більше, ніж роком раніше. Від недобросовісних судновласників остраждали понад 3 300 моряків.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *