Гібралтар: розслідування зіткнення OS 35 виявило критичну потребу у лоцманському супроводі

Балкер OS 35 затонув після зіткнення біля Гібралтару

Офіційний звіт про розслідування аварії балкера OS 35, опублікований урядом Гібралтару, вказує на серйозні ризики, пов’язані з відсутністю обов’язкового лоцманського супроводу для суден, що залишають район якірної стоянки.

Зіткнення балкера OS 35 із газовозом Adam LNG сталося 29 серпня 2022 року. Внаслідок помилкових дій капітана балкер отримав значні пошкодження корпусу, після чого його довелося посадити на мілину східніше Гібралтару. Зрештою, судно розламалося, спричинивши витік нафтопродуктів. Операція з видалення уламків тривала 10 місяців.

Розслідування встановило, що під час виходу з якорної стоянки капітан OS 35 неправильно оцінив дрейф судна і допустив фатальну навігаційну помилку – вирішив здійснити екстрений маневр, що, навпаки, призвів до зіткнення.

Звіт наголошує, що якби на борту був лоцман, зіткнення, ймовірно, вдалося б зуникнути завдяки використанню альтернативних маневрів. Як зазначено, за останні 15 років жодне судно під лоцманським супроводом не потрапляло в аварію, яка потребувала б офіційного розслідування, при тому, що за рік у порту проводять в середньому 8700 лоцманських операцій.

Розслідування цієї аварії привернуло увагу до прогалини у портовій політиці безпеки: хоча для входу в порт Гібралтару лоцманський супровід є обов’язковим, для виходу з якірної стоянки він залишається добровільним, і більшість суден відмовляються від послуг лоцманів через додаткові витрати.

У висновках розслідування рекомендується запровадити обов’язковий лоцманський супровід для суден, що залишають якірну стоянку Гібралтару, покращити підготовку екіпажів на містку та удосконалити роботу Служби руху суден (VTS).

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *