Хусити розсилають німецьким судновласникам погрози електронною поштою

Угруповання єменських хуситів почало розсилати електронні листи з погрозами німецьким судновласникам. Як пише Maritime Executive, про це повідомила Німецька асоціація судновласників (VDR).

У VDR зазначили, що хусити надсилають погрози на конкретні адреси контактних осіб, і назвали такі дії цілеспрямованою спробою залякування. Листи надходять протягом останніх місяців і містять погрози суднам, які заходять в ізраїльські порти, або проходять через Червоне море, Баб-ель-Мандеб, Аравійське море та Індійський океан. Будь-яке судно, яке, на думку хуситів, має зв’язки з Ізраїлем, може стати їхньою ціллю. Достовірність цих повідомлень підтвердили німецькі ВМС.

У VDR також повідомили, що ставляться до подібних погроз вкрай серйозно, оскільки вони підкреслюють ризики, з якими стикаються судна при транзиті Червоним морем. Частина німецьких судновласників вже направляє свій флот в обхід Африки, хоча такі рейси тривають на два тижні довше та значно збільшують витрати.

Останнім часом кількість нападів хуситів зменшилась, але судноплавні гіганти, такі як Maersk і Hapag-Lloyd, заявляють, що планують продовжувати обхідні маршрути принаймні до 2025 року.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *