Останні заяви єменських хуситів дають надію на звільнення екіпажу автовоза Galaxy Leader, який утримують у Ємені вже понад рік. В інтерв’ю All-Nippon News Network високопоставлений чиновник хуситів повідомив, що угруповання готове звільнити судно і екіпаж «найближчими днями» за посередництва палестинських перемовників.
19 листопада 2023 року озброєні хусити висадилися на Galaxy Leader з гелікоптера, вдерлися на місток і взяли в заручники 25 членів екіпажу, серед яких було троє українців, 17 філіппінців, двоє болгар, двоє мексиканців і один румун. Після захоплення судно відвели у Ходейду, де воно перетворилося на своєрідну туристичну атракцію для місцевих жителів.
Для членів екіпажу, які провели у полоні вже 430 днів, цей період став справжнім випробуванням. Моряки не мають зв’язку з рідними, деякі з них перебувають на борту вже два роки. У серпні минулого року троє моряків захворіли на малярію, що викликало побоювання епідемії. Усі зусилля урядів, ІМО, Міжнародної палати судноплавства щодо їх звільнення були марними.
Хусити заявили, що готові звільнити екіпаж автовоза Galaxy Leader
















