Хусити заявили, що готові звільнити екіпаж автовоза Galaxy Leader

Захоплення автовоза Galaxy Leader

Останні заяви єменських хуситів дають надію на звільнення екіпажу автовоза Galaxy Leader, який утримують у Ємені вже понад рік. В інтерв’ю All-Nippon News Network високопоставлений чиновник хуситів повідомив, що угруповання готове звільнити судно і екіпаж «найближчими днями» за посередництва палестинських перемовників.

19 листопада 2023 року озброєні хусити висадилися на Galaxy Leader з гелікоптера, вдерлися на місток і взяли в заручники 25 членів екіпажу, серед яких було троє українців, 17 філіппінців, двоє болгар, двоє мексиканців і один румун. Після захоплення судно відвели у Ходейду, де воно перетворилося на своєрідну туристичну атракцію для місцевих жителів.

Для членів екіпажу, які провели у полоні вже 430 днів, цей період став справжнім випробуванням. Моряки не мають зв’язку з рідними, деякі з них перебувають на борту вже два роки. У серпні минулого року троє моряків захворіли на малярію, що викликало побоювання епідемії. Усі зусилля урядів, ІМО, Міжнародної палати судноплавства щодо їх звільнення були марними.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *