Іран готувався замінувати Ормузьку протоку

Іран завантажив морські міни на свої судна в Перській затоці минулого місяця, можливо, готуючись до блокування Ормузької протоки після ізраїльських ударів по своїй території, повідомляє Reuters з посиланням на анонімних представників США.

За словами чиновників, міни було завантажено після ізраїльської атаки 13 червня. Хоча їх так і не встановили, цей крок викликав у Вашингтона занепокоєння щодо намірів Тегерана перекрити стратегічну водну артерію, через яку проходить приблизно 20% світових поставок нафти та газу.

Іран неодноразово погрожував заблокувати протоку, хоча жодного разу не реалізував ці погрози. Наприкінці червня парламент Ірану схвалив символічну резолюцію щодо закриття протоки, але остаточне рішення за Верховною радою національної безпеки.

Іран має від 5 000 до 6 000 морських мін, зокрема російського та китайського виробництва. Вони дешеві, малопомітні і їх легко розгорнути з малих підводних човнів, швидкісних катерів чи навіть цивільних суден. Експерти попереджають, що сама загроза мінування Ормузької протоки може змусити страхові компанії призупинити страхування ризиків, що фактично зупинить рух танкерів.

П’ятій флот ВМС США, базований у Бахрейні, зазвичай утримує кораблі протимінної оборони в регіоні. Перед американськими ударами їх тимчасово вивели з регіону через побоювання удару у відповідь. І хоча іранська відповідь обмежилась ракетною атакою на базу США в Катарі, США не виключають подальших дій.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *