Капітан затонулого балкера Wakashio намагався втекти з в’язниці

MV Wakashio

Після тринадцяти місяців ув’язнення в тюрмі Маврикію капітан MV Wakashio Суніл Кумар Нандешвар нібито намагався організувати втечу, повідомила пенітенціарна служба острова. Капітана звинувачують у порушенні правил судноплавства, яке спричинило за собою загибель судна і екологічну катастрофу від розливу палива.

За інформацією пенітенціарної служби, у втечі брали участь не менше 12 чоловік – пацієнтів тюремного лікувального центру для Covid-позитивних ув’язнених. Група зняла решітки з декількох вікон центру і навіть сплела мотузки з простирадл. Четверо ув’язнених встигли покинути палати, проте зникнути їм завадив охоронець. Спробу втечі розкрили, а учасників відправили в одиночні камери.

Адміністрація в’язниці нібито має інформацію про те, що Суніл Кумар Нандешвар був одним з організаторів невдалої втечі. За аварію балкера Wakashio капітану загрожує п’ять років в’язниці і штраф в розмірі 596 тис. євро. У липні минулого року судно налетіло на рифи і затонуло біля берегів Маврикія, заподіявши найбільший розлив нафти в історії острова. Як з’ясувалося згодом, капітан вирішив відхилитися від маршруту і пройти небезпечно близько до узбережжя для того, щоб зловити інтернет-сигнал. Моряки на борту хотіли зв’язатися зі своїми сім’ями по WhatsApp.

Після аварії балкера Суніл Нандешвар і його перший помічник були заарештовані й утримувалися під вартою. Кілька разів капітану відмовляли в умовно-достроковому звільненні, вказуючи на ризик того, що він скористається свободою, щоб покинути острів, з огляду на його багаторічний досвід роботи моряком.