Малайзія посилює контроль за STS-операціями у своїх водах

Малайзія розпочала масштабну боротьбу з несанкціонованими перевалками нафти з борту на борт (STS) у своїх водах. Головну увагу зосереджено на незаконних операціях, пов’язаних із постачанням іранської та російської нафти до Китаю в обхід санкцій.

Згідно з новими правилами, які набули чинності в карїні, судна, що здійснюють незаконні STS-операції у малайзійських водах, затримуватимуть на тривалий строк. Влада також закрила якірну стоянку Томпок Утара, що тривалий час була осередком прихованих STS-перевалок поблизу Малакської протоки. Будь-яка діяльність у цьому районі тепер можлива лише за попереднім погодженням з Морським департаментом Малайзії.

Агентство морської безпеки Малайзії (MMEA) посилює контроль у територіальних водах і винятковій економічній зоні. Нові вимоги включають обов’язкове використання AIS-транспондерів, стоянку лише в межах офіційних портів і попереднє затвердження всіх операцій.

Сінгапурська асоціація судноплавства вже підтвердила посилення контролю та закликала судновласників не порушувати нові вимоги.

Аналітики прогнозують, що нові обмеження ускладнять роботу «тіньового флоту», який постачає нафту в обхід санкцій, і водночас можуть підтримати легальний танкерний ринок за рахунок зменшення незаконних перевалок.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *