Японська судноплавна компанія Mitsui O.S.K. Lines (MOL) офіційно охрестила свій новий надвеликий нафтовий танкер Energia Viking, що працюватиме на СПГ. Церемонія відбулася 29 липня на верфі Dalian COSCO KHI Ship Engineering Co. (DACKS) у Китаї.
Energia Viking – перший з трьох СПГ-танкерів VLCC, які MOL буде експлуатувати за довгостроковим чартером для норвезької енергетичної компанії Equinor. Передачу судна заплановано на кінець 2025 року.
339,5-метрове судно обладнане СПГ-танком об’ємом понад 10 000 кубічних метрів, що дозволяє здійснювати далекі рейси та забезпечує гнучкість у плануванні маршрутів. Танкер дедвейтом 309 000 тонн розрахований на ефективне транспортування сирої нафти з меншим викидом шкідливих речовин.
Особливістю нового судна є зона відпочинку для екіпажу під назвою “IKOI” – окрема простора зона, відокремлена від житлових і робочих приміщень, створена для покращення умов перебування на борту.
Запуск Energia Viking є частиною екологічної стратегії MOL, яка передбачає досягнення нульових викидів парникових газів до 2050 року. Компанія планує до 2030 року експлуатувати 90 суден на СПГ або метанолі, наразі в розробці перебувають 40 таких суден.
Також MOL готується до передачі серії із шести VLCC, що працюватимуть на СПГ, починаючи з 2025 року. Серед них буде і нове судно, замовлене раніше цього року для чартеру японською нафтовою компанією Idemitsu.
Photo: MOL
















