Національний університет «Одеська морська академія» об’єднають з Одеським національним морським університетом, а інститут ВМС набуде статусу самостійного навчального закладу. Про це повідомляє «Думська» з посиланням на власні джерела серед співробітників навчальних закладів.
Як пише видання, розпорядження про підготовку до реорганізації вже підписав міністр освіти і науки Оксен Лісовий, однак поки що воно не публікувалося. Об’єднаний виш готуватиме як кадри для торгового і технічного флоту, так і морських інженерів, юристів, психологів і інших фахівців морської сфери.
Водночас інститут Військово-морських сил і відділення військової підготовки Професійного коледжу морського транспорту ОМА реорганізують у самостійну Військово-морську академію, в якій буде Військово-морський коледж для підготовки осіб старшинського складу. Крім коледжу, до її складу увійдуть Військово-морський ліцей імені віце-адмірала Володимира Безкоровайного та Водолазна школа ВМС, що отримає назву «Центр водолазної підготовки та виживання на морі».
Відтворення повноцінної академії передбачає План заходів щодо реалізації Стратегії морської безпеки України, затверджений нещодавно Кабміном.
Заплановано також розширення матеріально-технічної бази академії. Вона отримає нові корпуси, навчальні тренажери, а також кораблі та катери, на яких проходитимуть практику майбутні офіцери національного флоту.
Одеську морську академію і Одеський морський університет обєднають в один навчальний заклад
















