Кількість нападів піратів на судна в Сінгапурській протоці зросла вчетверо. З початку 2025 року вже зафіксовано 81 інцидент – це найвищий показник за останні десять років. За даними Інформаційного центру ReCAAP, напади відбуваються майже кожні два дні.
Для порівняння: за аналогічний період минулого року у регіоні було зафіксовано усього 20 інцидентів.
Лише 1 липня впродовж трьох годин зловмисники вдерлися на три судна, коли ті йшли вузьким і завантаженим судноплавним каналом Філіпа. Мішенню грабіжників стали судно Cape Race під прапором Кіпру, Galateia, а також сингапурське Jal Kalash. Інциденти сталися між 01:50 та 04:40 за місцевим часом, на відстані всього 1,4–3,5 морських миль одне від одного.
В одному з випадків нападники були озброєні предметами, схожими на вогнепальну зброю. Постраждалих серед екіпажу немає, однак з одного судна було викрадено запчастини до двигуна.
У ReCAAP висловлюють занепокоєння різким зростанням кількості нападів. Експерти припусткають, що в Індонезії сформувався чорний ринок суднових запчастин, на який “працюють” грабіжники.
Організація закликала прибережні держави посилити патрулювання, покращити координацію та ефективніше обмінюватися інформацією. Незважаючи на відомі осередки злочинної активності на сусідніх індонезійських островах, цього року було дуже мало арештів – на відміну від попередніх років, коли дії правоохоронців допомагали зменшити кількість нападів.
Суднам, що проходять через цей район, рекомендується підвищити пильність, особливо в нічний час.
















