США ввели додаткові санкції проти суден та капітанів, що перевозять іранську нафту

Порушення санкцій

Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) запровадило нові санкції проти 18 компаній, осіб та суден, які пов’язані з контрабандною мережею перевезень іранської нафти.

OFAC стверджує, що ця судноплавна мережа, організована керівництвом хуситів за підтримки Корпусу вартових ісламської революції, сприяла продажу іранської нафти для фінансування нападів хуситів на комерційні судна в Червоному морі. Санкції спрямовані на порушення джерел фінансування хуситів і припинення їхніх дестабілізуючих дій у регіоні, повідомляє GCaptain.

Під санкціями опинилася, зокрема, компанія Changtai Shipping Ltd, власник танкера KAPOK під прапором Панами, який перевіз понад мільйон барелів іранської нафти. Також у санкційний список потрапили Motionavigations Limited, зареєстрована на Маршалових островах, та Indo Gulf Ship Management LLC за штаб-квартирою в ОАЕ. Вони керували суднами MARBEL і TROPHY, що брали участь у контрабанді іранського палива.

Накладено санкції і на громадянина України Євгена Скрябіна, власника кількох компаній, залучених до незаконної торгівлі нафтою. Компанії Скрябіна, зокрема, керують суднами MARBEL , TROPHY та ONYX під прапором Островів Кука, а також LIANA , GRATIA та JUVENIS під прапором Палау, що перевозять іранські нафтопродукти.

OFAC також запровадило санкції проти капітанів суден YORGOS і OLYMPICS, громадян Ірану та Пакістану, за їхню участь в STS-перевалці іранської нафти в серпні 2024 року. На сьогоднішній день OFAC наклав санкції на щонайменше шість капітанів суден за участь у подібних операціях.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *