Судноплавну компанія оштрафували на майже $2 млн за порушення MARPOL

Мексиканську судноплавну компанію Gremex Shipping S.A. оштрафували на майже два мільйони доларів за порушення міжнародних екологічних стандартів MARPOL. Як повідомляє Maritime Executive, одне з її суден зливало за борт нафтовмісні лляльні води без належної очистки, щоб зекономити на утилізації відходів у портах.

Під час інспекції балкера Suhar в порту Пенсакола у серпні 2023 року берегова охорона США виявила, що екіпаж злив неочищені трюмні води, що містили мастило і нафтопродукти, прямо за борт в обхід сепаратора. До oil record book записи про це скидання не внесли. Так судновласник уникнув витрат на утилізацію лляльних вод на березі. У більшості юрисдикцій такі дії кваліфікують як адміністративне правопорушення, в той час як у США вважаються кримінальним злочином.

Gremex визнала свою провину за одним пунктом звинувачення – у неналежному веденні oil record book, та погодилася виплатити штраф у розмірі $1,75 млн протягом трьох років. Крім того, компанія фінансуватиме заходи із забезпечення екологічної відповідності для одного зі своїх суден, Grit Cement IV.

В рамах угоди жодного з членів екіпажу або керівників не притягнули до відповідальності.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *