Контейнеровоз CMA CGM Osiris місткістю 15 536 TEU став першим великим контейнеровозом, який пройшов Суецьким каналом від березня 2024 року. Судно довжиною 366 метрів, що прямувало з Сінгапуру до Європи, здійснило транзит 18 червня, повідомила Адміністрація каналу.
Днем раніше Суецький канал також перетнули два менші судна CMA CGM – Aquila і Callisto (по 11 400 TEU кожне).
За даними Адміністрації Суецького каналу, це сигнал початку нового етапу відновлення ролі каналу як важливого транзитного шляху у глобальних контейнерних перевезеннях.
Невелика кількість контейнеровозів CMA CGM, що обслуговують окремі маршрути на Близькому Сході, продовжували користуватись каналом попри геополітичну напруженість у регіоні. Червоне море судна проходять під конвоєм місії ЄС Aspides, що потребує тісної координації з військовими силами, зазначили у компанії.
Голова Адміністрації Суецького каналу адмірал Осама Рабі повідомив, що CMA CGM наразі є лідером за кількістю суден і загальним тоннажем, що пройшли канал у першій половині 2025 року.
Для стимулювання трафіку на каналі адміністрація у травні запровадила знижку 15% на транзитні збори для контейнеровозів понад 130 000 тонн чистої місткості на 90 днів. Проте багато перевізників залишаються обережними через триваючі загрози безпеці в Червоному морі.
Photo: Адміністрація Суецького каналу
















