Суецьким каналом вперше за 15 місяців пройшов великий контейнеровоз

CMA CGM Osiris

Контейнеровоз CMA CGM Osiris місткістю 15 536 TEU став першим великим контейнеровозом, який пройшов Суецьким каналом від березня 2024 року. Судно довжиною 366 метрів, що прямувало з Сінгапуру до Європи, здійснило транзит 18 червня, повідомила Адміністрація каналу.

Днем раніше Суецький канал також перетнули два менші судна CMA CGM – Aquila і Callisto (по 11 400 TEU кожне).

За даними Адміністрації Суецького каналу, це сигнал початку нового етапу відновлення ролі каналу як важливого транзитного шляху у глобальних контейнерних перевезеннях.

Невелика кількість контейнеровозів CMA CGM, що обслуговують окремі маршрути на Близькому Сході, продовжували користуватись каналом попри геополітичну напруженість у регіоні.  Червоне море судна проходять під конвоєм місії ЄС Aspides, що потребує тісної координації з військовими силами, зазначили у компанії.

Голова Адміністрації Суецького каналу адмірал Осама Рабі повідомив, що CMA CGM наразі є лідером за кількістю суден і загальним тоннажем, що пройшли канал у першій половині 2025 року.

Для стимулювання трафіку на каналі адміністрація у травні запровадила знижку 15% на транзитні збори для контейнеровозів понад 130 000 тонн чистої місткості на 90 днів. Проте багато перевізників залишаються обережними через триваючі загрози безпеці в Червоному морі.

Photo: Адміністрація Суецького каналу

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *