Завтра виповнюється рік, відколи у полоні хуситів перебуває екіпаж автоперевізника Galaxy Leader. Судно захопили 19 листопада 2023 року поблизу порту Ходейда, Ємен. Озброєні загони хуситів висадилися на борт з гвинтокрила і вдерлися на місток. Цей напад став першою гучною атакою групи на торговельне судно після початку війни у Газі, та поклав початок терору цивільного судноплавства у Червоному морі.
Екіпаж автовоза, що складається із 25 осіб, весь цей час перебуває на борту судна, яке стоїть у порту Ходейда. Серед членів команди 17 філіппінців, троє українців, двоє болгар, двоє мексиканців та один румун. Уряди цих країн неодноразово закликали хуситів звільнити своїх громадян, проте безрезультатно.
Останні новини про українських моряків надходили у січні 2024 року. Тоді влада повідомила, що працює над їх звільненням.
У серпні Філіппіни повідомляли, що кілька моряків на борту Galaxy Leader захворіли на малярію і потребують негайного звільнення, але цього не відбулося
Представники хуситів заявляли, що з моряками поводитимуться «згідно з ісламськими цінностями», водночас власник судна, компанія Galaxy Maritime, повідомила, що доступ до заручників, як і можливість з ними спілкуватися, «вкрай обмежені».
Секретар Міжнародної палати судноплавства Гай Плеттен у річницю захоплення судна заявив:
“Важко повірити, що минув рік, а екіпаж Galaxy Leader досі перебуває у заручниках. Невинні моряки та їхні сім’ї стали жертвами геополітичних конфліктів, на які вони не мають жодного впливу. Ми продовжуємо закликати до негайного звільнення моряків та прояву людяності.”
З моменту захоплення Galaxy Leader хусити здійснили понад 100 атак на судна за допомогою дронів і ракет. Унаслідок цих нападів було потоплено два судна, десятки пошкоджено, четверо моряків загинули.
















