В результаті STS-перевалки іранської нафти стався значний розлив нафти в водах Перської затоки, що межують з Кувейтом, Іраком та Іраном. Інцидент трапився 29-30 вересня під час перевантаження нафти між двома старими танкерами типу Aframax – Fortune Galaxy та Serano II. На супутникових знімках видно п’ятикілометрову нафтову пляму, пише gCaptain.
Про забруднення вперше повідомив ресурс TankerTrackers, який оцінив обсяг розливу у 5,400 барелів. Як підкреслюють аналітики, подібні розливи трапляються регулярно, але зазвичай про них невідомо широкому загалу.
Щороку тіньовий флот здійснює понад 2 000 операцій з STS-перевалки. Тільки у 2023 році було перевантажено близько 400 мільйонів барелів санкціонованої нафти з Ірану, Росії та Венесуели. В операціях здебільшого задіяні старі судна без належного страхування (як у випадку з Fortune Galaxy та Serano II, кожному з яких понад 25 років). Тож розливи при перевантаженні – звичайне явище.
Офіційно за останні 25 років у світових океанах було зафіксовано лише три великі та 55 менших нафтових розливів, але справжня кількість таких інцидентів, ймовірно, значно вища.
З нещодавнім розширенням операцій тіньового флоту на постачання нафти та СПГ через Арктику екологічні ризики зросли ще більше.
Фото: @planet
















