Фінські та шведські служби знайшли та підняли якір танкера Eagle S, підозрюваного у пошкодженні чотирьох волоконно-оптичних і одного силового кабелю у Фінській затоці на Різдво.
Якір виявили на маршруті судна на глибині 80 метрів біля півострова Поркалла – у кінці сліду від волочіння, що утворився на морському дні. Повідомляється, що якір має велику тріщину, у нього відламана одна з лап і стерті краї.
Такі значні пошкодження якоря, вважають експерти, могло спричинити тільки екстремально сильне навантаження. Це підтверджує попередні підозри, що Eagle S тягнув якір понад 50 морських миль по дну Балтійського моря, у результаті чого пошкодив кілька підводних кабелів.
Експерти з морської безпеки майже не сумніваються в тому, що інцидент є умисною диверсією. Щоб виконати подібний маневр випадково, екіпаж Eagle S мав би випустити якірний ланцюг на потрібну довжину і закріпити його, щоб уникнути розмотування, при цьому ігноруючи вібрацію та інші ознаки волочіння і пошкодження підводних комунікацій під час руху зі швидкістю 9 вузлів. З огляду на складність операції та її наслідки, такий сценарій виглядає малоймовірним.
Танкер Eagle S затримали 26 грудня і доправили до порту Порвоо. Восьми членам екіпажу – громадянам Грузії і Індії – оголосили про підозру у кримінальних діях і заборонили покидати країну і судно. Як зазначили у поліції, заходу вжили на час розслідування, яке триватиме не менше місяця.
У Фінляндії з моря підняли якір танкера Eagle S, який пошкодив підводний кабель
















