У США пропонують створити «стратегічний комерційний флот» із 250 суден  

Американські законодавці знову внесли на розгляд законопроєкт SHIPS for America — ініціативу, спрямовану на відновлення вітчизняної морської галузі та зменшення залежності від суден під іноземним прапором. Документ передбачає створення Стратегічного комерційного флоту – до 250 приватних, комерційно життєздатних суден, придатних також для військового використання з метою підтримки національної оборони та економічної безпеки.

Як зазначають ініціатори законопроєкту, наразі у США менш ніж 200 океанських суден, з яких участь у міжнародній торгівлі беруть приблизно 80. Для порівняння, у Китаю — понад 5 500 діючих суден. Законопроєкт також звертає увагу на занепад американського суднобудування: у країні залишилося лише 20 верфей, здатних будувати великі судна, тоді як після Другої світової війни їх було понад 80.

«Американська морська галузь не здатна конкурувати з нинішніми темпами Китаю. Це становить загрозу як для нашої економіки, так і для національної безпеки», – заявив сенатор Марк Келлі.

Для подолання розриву законопроєкт передбачає також створення Морського фонду безпеки обсягом 20 мільярдів доларів і зобов’язання перевозити 100% урядових вантажів на суднах під американським прапором. Мета – відновити присутність США у глобальному судноплавстві та посилити стратегічні логістичні спроможності.

Законопроєкт вперше подали в грудні 2024 року. Його оновлена версія відображає зростаюче занепокоєння через вразливість ланцюгів постачання та загострення геополітичної конкуренції на морі.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *