ВМС Норвегії взяли участь в ЛГТБ-параді і підняли «райдужні» прапори

Сім суден військово-морського флоту Норвегії і близько сотні призовників взяли участь в ЛГТБ-параді, який пройшов в Бергені на минулих вихідних. Військові судна вперше підняли різнокольорові «райдужні» прапори – інтернаціональний символ ЛГТБ-спільноти, передає Eadaily з посиланням на норвезьку телерадіокомпанію NRK.

– У ВМС є традиція спілкуватися за допомогою сигнальних прапорів. А сьогодні ми сигналізуємо, що беремо участь в боротьбі за різноманітність. Для нас важливо дати всім зрозуміти, що на флоті можуть служити все, незалежно від походження і орієнтації, – заявив глава ВМС Норвегії Руне Андерсен.

– Бути собою і любити кого хочеш – право кожної людини. Тому для нас само собою зрозуміло, що збройні сили цілком підтримують рух гордості, – йдеться в спільній заяві міністра оборони країни Франка Бакке-Йенсена і глави збройних сил Норвегії Ейріка Крістофферсена.

Організатори заходу повідомили, що подекуди «райдужні прапори на місяць гордості зірвали і підпалили», але підкреслили, що голоси на підтримку ЛГТБ-спільноти «заглушили їх супротивників».

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *