Вже другий винищувач впав у море з американського авіаносця Harry Truman

Ще один винищувач F/A-18 впав за борт з американського авіаносця USS Harry S. Truman під час операцій у Червоному морі. Це вже другий випадок втрати літака за останній тиждень і третій від початку розгортання авіаносця.

ВМС США поки не прокоментували інцидент, але, за даними BBC, він стався у вівторок під час посадки винищувача. Для швидкої зупинки літака на палубі авіаносця використовують аерофінішери – сталеві троси, натягнуті поперек палуби. Завдання пілота – при зниженні зачепитися за трос гальмівним гаком. Повідомляється, що цього разу система не спрацювала і винищувач перелетів за борт та впав у воду.

Обидва пілоти встигли катапультуватися та були врятовані гелікоптером. Вони отримали незначні травми. Інші члени екіпажу авіаносця не постраждали.

Тиждень тому інший F/A-18 разом із буксирним тягачем впав за борт Harry S. Truman, коли авіаносець різко зманеврував під час атаки хуситів.

Ще один винищувач ударна група втратила у грудні: тоді корабель супроводу авіаносця USS Gettysburg під час нападу хуситів помилково збив власний літак «дружнім вогнем».

За оцінками ВМС США, вартість одного винищувача F/A-18 становить приблизно 70 мільйонів доларів.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *