Барселона планує зменшити кількість круїзних терміналів у своєму порту в межах нової стратегії протидії надмірному туризму. Згідно з новою угодою між містом та Port de Barcelona, до 2030 року закриють два з семи круїзних терміналів, що знизить добову місткість порту з 37 000 до 31 000 пасажирів – на 16%.
Рішення ухвалено на тлі зростання круїзного трафіку: у 2024 році Барселона прийняла 3,65 мільйона пасажирів круїзних лайнерів, а за перші п’ять місяців 2025 року спостерігалося зростання їх кількості на 20%. Мер міста відзначив, що цей крок є історичним і що зростання туризму має відбуватися в межах, які забезпечують сталий розвиток місцевої громади.
Плани реконструкції передбачають демонтаж терміналів A, B і C на пірсі Adossat, будівництво нового громадського терміналу на 7 000 пасажирів та модернізацію інфраструктури для підключення суден до берегового електроживлення. Загальні інвестиції в проєкт становлять €185 мільйонів, з яких €50 мільйонів підуть на оновлення причалу для зменшення викидів від стоячих суден.
Незважаючи на те, що круїзна галузь приносить місту понад €1 мільярд щороку, влада наголошує: сектор має адаптуватися, аби забезпечити якість життя мешканців і довкілля. Початок робіт заплановано на 2026 рік, завершити їх планують до 2030-го.
















