Біля Керченської протоки зазнали аварії одразу два російські танкери, є вилив нафти

Танкер Волгонефть-212 затонув у Керченській протоці

У Чорному морі біля Керченської протоки 15 грудня зазнали аварії одразу два російські судна: танкери «Волгонефть-212» та «Волгонефть-239».

«Волгонефть-212» розламався навпіл через сильні хвилі і швидко пішов на дно. Другий танкер, «Волгонефть-239», також отримав серйозні пошкодження, почав дрейфувати і зрештою сів на мілину. На обох суднах було біля 9 тис. тонн мазуту.

На борту обох суден перебували 27 членів екіпажу. Наразі відомо про мінімум одного загиблого з «Волгонефть-212». Ще 11 членів екіпажу судна госпіталізовано, двоє з них – у тяжкому стані. Інформації про долю 14 моряків з «Волгонефть-239» поки немає.

МНС Росії заявило, що причиною кораблетрощі став 7-бальний шторм, який вирує в районі аварії. А російські пропагандистські ЗМІ повідомляють, що серед основних версій катастрофи – помилка екіпажу у складних метеоумовах. Екіпажі одного або обох суден могли «не впоратися зі стихією» та припуститися критичних помилок при кермуванні у штормовому морі.

«Волгонефть» – наймасовіша і найпроблемніша в Росії серія танкерів класу «річка-море». «Волгонефть-212» та «Волгонефть-239» були побудовані у 1969 та 1973 році відповідно, і впродовж останніх 30 років судна не ремонтували і не обстежували. Крім того, при останньому перепроектуванні під сучасні потреби танкери цього класу розрізали і зварювали, при цьому посередині корпусу утворювався зварювальний шов – слабке місце суден. При аварії «Волгонефть-212» буквально розвалився навпіл по цьому шву.

Через поважний вік і недоліки конструкції судна цього класу часто тонуть, забираючи десятки життів. Так, за 30 років експлуатації танкерів «Волгонефть» загинуло 1097 осіб.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *