Два іноземні судна зазнали пошкоджень під час чергової атаки росії на порт Одеси

Два іноземні судна постраждали від обстрілів РФ

У понеділок, 14 жовтня, РФ знову атакувала одеський порт балістичною ракетою. Внаслідок атаки пошкоджено два судна, вбито одну людину, ще кілька поранено. Про це повідомив голова одеської ОВА Олег Кіпер. 

-Ціллю ворога вчергове стала припортова інфраструктура. Вбито одну людину, ще вісім отримали поранення. Постраждалі знаходяться у лікарні, двоє з них у важкому стані. Медики надають всю необхідну допомогу. Всі поранені та загиблий – працівники припортової інфраструктури, громадяни України, – йдеться у повідомленні очільника Одеської ОВА

Як зазначив Олег Кіпер, внаслідок атаки пошкоджень зазнало судно NS Moon під прапором Белізу та суховантаж під прапором Палау OPTIMA. Рівно тиждень тому OPTIMA вже було пошкоджено внаслідок обстрілу Одеси балістикою. Тоді поранення отримали п’ять членів екіпажу.

NS Moon стало вже четвертим цивільним торговим судном, яке постраждало від російських обстрілів українських портів протягом дев’яти днів. 

Внаслідок останньої атаки в порту пошкоджено склади з зерном, вантажні крани, техніку, автомобілі, будівлю філіалу Адміністрації морських портів – у ній вибило вікна.

З огляду на зростаючу загрозу обстрілів, експерти радять суднам, які працюють у Чорному морі, проводити комплексну динамічну оцінку загроз рейсу.

-Судна, які заходять в Україну, повинні переглянути свої протоколи реагування на надзвичайні ситуації у разі атак на українські порти. Під час повітряних атак на інфраструктуру порту члени екіпажу повинні залишатися всередині надбудови судна, – відзначають аналітики консалтингової компанії Ambrey. Там повідомили,  що під час останнього нападу в порту та на якірній стоянці Одеси перебували десять суден.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *