Єменські хусити заробляють мільйони доларів на блокаді Червоного моря, вважають дослідники конфлікту в Ємені. У новому, понад 500-сторінковому звіті для Ради безпеки ООН експерти стверджують, що угруповання потай вимагає від судновласників плату за безпечний прохід суден. Потенційно таке «оподаткування» може стати одним із найбільших джерел доходу хуситів, що дасть їм суттєвий фінансовий стимул продовжувати атаки на судноплавство, незалежно від їх ідеологічних мотивів, повідомляє Maritime Executive.
Від листопада минулого року до кінця липня хусити завдали понад 130 ударів по торгових суднах ракетами і безпілотниками. Експерти зазначають, що подібних атак цивільний флот не зазнавав з часів Другої світової війни.
Лідери хуситів стверджують, що націлені на судна, пов’язані з Ізраїлем та його союзниками, однак на практиці це далеко не так. Деякі з атакованих суден навіть перевозили вантажі для країн, що підтримують хуситів, зокрема їхнього основного спонсора – Ірану.
Хоча багато аналітиків вважають подібні атаки просто помилками, бесіди експертів комісії ООН з місцевими брокерами свідчать про те, що при виборі цілей хусити керуються фінансовими мотивами. Судновласники можуть сплачувати угрупуванню «внесок» за безпечний прохід, а ті, що не платять, відповідно, ризикують під час транзиту.
Прибуток хуситів від «зборів» за безпечний транзит оцінюють у понад $180 млн на місяць, повідомила комісія, зазначивши, втім, що вона не змогла незалежно перевірити інформацію.
Якщо експерти не помиляються, на блокаді Червоного моря хусити можуть заробляти більше, ніж на податках з імпорту нафти, що є одним з найбільших джерел їх доходу. Якщо угруповання погодиться припинити атаки на судноплавство, то крім важеля регіонального впливу вони можуть втратити більше $2 млрд на рік.
















