Індія планує інвестувати $10 мільярдів у будівництво танкерного флоту на власних верфях

Індія оголосила масштабний проєкт з посилення енергетичної безпеки та розвитку суднобудування. До 2040 року країна планує поповнити свій флот 112 новими нафтовими танкерами вітчизняного виробництва. Загальний обсяг інвестицій у будівництво суден оцінюється в $10 мільярдів, повідомляє Bloomberg.

На першому етапі передбачається замовити 79 танкерів, зокрема 30 суден середнього класу. Перші замовлення – на 10 танкерів – можуть бути оголошені вже цього місяця.

Ключова умова – танкери мають бути побудовані лише в Індії, навіть якщо з залученням іноземних партнерів. Це частина стратегії уряду зі зменшення залежності від іноземного флоту та стимулювання розвитку вітчизняного суднобудування.

Мета Індії – збільшити частку танкерів вітчизняного виробництва у флоті з 5% до 7% до 2030 року та до 69% – до 2047-го.

Також планується розвиток тоннажу для перевезення вугілля, добрив і сталі – знову ж таки, йдеться про будівництво суден виключно на індійських верфях. Цей крок є частиною курсу на зниження залежності від Китаю та формування альтернатив у глобальній логістиці.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *