Національний антарктичний науковий центр оголосив конкурс на участь у 27-й Українській антарктичній експедиції на 2022-2023 роки. Вперше за останні 20 років українські полярники відправляться на станцію «Академік Вернадський» на власному науково-дослідному криголамі, йдеться в повідомленні НАНЦ.
«7 липня Кабмін виділив кошти на покупку криголама, а 14 липня це рішення погодив бюджетний комітет ВРУ, і ми вже запустили всі необхідні процедури для набуття судна», – повідомив директор НАНЦ Євген Дикий.
Раніше Євген Дикий розповідав, що Україна веде переговори з Великобританією про покупку уживаного криголама James Clark Ross. Судно, якому в цьому році виповнилося 31 рік, погодилися продати Києву за $ 5 млн. Колишній флагман Британської антарктичної служби може послужити Україні ще 20-25 років.
















