Китайське судно підозрюють у пошкодженні підводного кабелю біля Тайваню

Китайське судно Shunxing39 під прапором Камеруну підозрюють у пошкодженні підводного комунікаційного кабелю, що з’єднує Тайвань зі США. Наразі судно прямує до порту Пусан, і Тайвань звернувся до Південної Кореї з проханням сприяти розслідуванню інциденту.

Як повідомила берегова охорона Тайваню, комунікаційний кабель поблизу порту Кілун на північному узбережжі острова було пошкоджено вранці 3 січня.  Дані AIS судна Shunxing39 свідчать про те, що воно в цей час перебувало в зоні розриву кабелю, де підтягувало якір.

Власником судна є компанія, зареєстрована в Гонконзі, якою керує громадянин Китаю, всі сім членів екіпажу судна нібито також є громадянами Китаю.

За повідомленнями місцевої влади, корабель берегової охорони провів зовнішній огляд судна, але через погану погоду посадовці так і не піднялися на борт і не змогли заарештувати судно для подальшого розслідування. Тож Shunxing39 покинуло зону подій і направилось до Пусана. Тайвань очікує, що Південна Корея допоможе провести допит екіпажу для з’ясування обставин інциденту

На тлі схожих інцидентів у Балтійському морі у Тайвані висловлюють занепокоєння, що пошкодження кабелю є зумисною диверсією з боку Китаю і частиною ширшої стратегії з розриву зовнішніх комунікацій острова.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *