Масштабний страйк докерів паралізує порти США

Працівники портів США розпочали найбільший за півстоліття страйк

Працівники портів США розпочали найбільший за півстоліття страйк

Працівники портів США 1 жовтня розпочали найбільший за останні 49 років страйк. Члени Міжнародної асоціації докерів (ILA), яка об’єднує близько 45 000 працівників, оголосили про припинення роботи у 36 портах від Техасу до Мену. За минулу добу на пікети вийшло біля 25 000 портових робітників, що вимагають справедливої зарплатні та захисту від скорочень.

Головні вимоги ILA ­– підвищення зарплатні на 77%, а також жорсткіші гарантій проти автоматизації, яка скорочує робочі місця докерів. Роботодавці, представлені Альянсом морських перевізників США (USMX), наразі погоджуються лише на 50% підвищення та збереження попередніх правил щодо автоматизації.

Страйк впливає на ключові порти США, зокрема в Х’юстоні, Маямі та Чарлстоні, через які проходить 57% американського імпорту та експорту. Портовики попереджають про можливі затримки розвантаження близько 100 000 контейнерів у портах Нью-Йорка та Нью-Джерсі, де цього тижня очікують прибуття 35 суден.

Згідно з даними MarineTraffic, до 6 жовтня в головні порти, які постраждали від страйків, мають прибути 68 суден, зокрема контейнеровозів і ролкерів, загальною місткістю понад 4,5 млн GT.

Голова ILAзаявив, що докери готові страйкувати “стільки, скільки буде потрібно”, щоб добитися справедливості. У галузі готуються до того, що страйк може тривати від 5 до 7 днів, доки у справу не втрутиться уряд.

За оцінками експертів, кожен день страйку спричиняє приблизно тижневі затримки у глобальних ланцюгах поставок, а кожен тиждень страйку може принести економіці США від 3,8 до 5 мільярдів доларів збитків через підвищення цін та дефіцит товарів напередодні святкового сезону.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *