Мазут із затонулих російських танкерів руїається до Одещини

Забруднення узбережжя мазутом

Нафтопродукти, що витекли в Чорне море після затоплення російських танкерів “Волгонефть-212” та “Волгонефть-239” в районі Керченської протоки торік у грудні, незабаром можуть дістатися Одеси. Про це заявив керівник громадської організації “Зелений лист”, еколог Владислав Балінський.

Зміна напряму вітру призвела до стрімкого забруднення мазутом спочатку берегів Керченського півострова, потім Феодосійської затоки і Коктебельської бухти. Кримські пабліки поширюють фото згустків мазуту на пляжах Євпаторії, на відстані 375 км від місця аварії, якщо рахувати вздовж узбережжя. Звідси до Одеси –  менше 250 км.

Балінський звертає увагу на те, що на фотографіях зафіксовані саме відокремлені згустки мазуту, найчастіше з вкрапленнями рослинних залишків. Це може вказувати на те, що при даній температурі води вони мають показники плавучості, близькі до нуля, і переміщуються в товщі води за вектором основної Чорноморської течії – проти годинникової стрілки, якраз у напрямку Одещини і далі до Румунії та Болгарії.

За південного вітру мазут може почати викидати на узбережжя Одеської затоки вже до кінця цього тижня або ближче до середини місяця, вважає еколог.

На борту двох танкерів, що затонули 15 грудня недалеко від мису Панагія у Темрюкському районі Краснодарського краю, на південному заході Таманського півострова, за офіційними данними, могло бути близько 8 тисяч тонн нафтопродуктів. Владислав Балінський відзначив, що локалізувати витік, відкачати нафтопродукти або хоча б зафіксувати затонулі уламки суден на дні ніхто не намагався, і мазут витікав щонайменше до кінця грудня. Скільки його потрапило у воду – невідомо.

У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України повідомили, що забруднення мазутом може охопити території Опукського природного заповідника, ландшафтного парку “Мис Такиль” і відкриті води Чорного моря.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *