Канада стоїть перед кризою постачання: після тижневого локауту докерів у портах Британської Колумбії до них приєднався порт Монреаля. Місцева профспілка докерів, яка представляє близько 1200 працівників порту, категорично відхилила пропозицію роботодавців про підвищення зарплатні на 20% впродовж шість років, називаючи її недостатньою. У відповідь Асоціація морських роботодавців заявила, що «не має іншого виходу, окрім як оголосити локаут».
Локаут, оголошений з 21:00 10 листопада, фактично заблокував усі контейнери та загальні вантажі, залишивши працювати лише зернові термінали, і зупинив другу за розміром портову інфраструктуру Канади, яка щодня обробляє товари на суму близько $288 млн.
Канадські докери вимагають кращих умов праці, стабільних графіків і захисту для молодших працівників, протестуючи проти спроб автоматизації та нерівномірного розподілу робочого навантаження. Вони сподіваються на суттєвіше підвищення зарплатні, ніж запропоновані роботодавцями 20%, оскільки американські працівники вже домовилися про підвищення на 62%.
4 листопада роботодавці у Ванкувері та Принс-Руперті заблокували роботу докерів після того, як профспілка відмовилася працювати понаднормово. Як наслідок, судна з товарами, серед яких YM Plum, SM Qingdao та CMA CGM Orfeo, змушені були чекати біля берега.
Експерти з транспорту попереджають, що кожен день блокування роботи у двох основних портах країна втрачає близько 1,2 мільярда канадських доларів. Поки що ситуація залишається критичною: уряд не втручається, і строки завершення локаутів невідомі.
Найбільші порти Канади охопили локаути
















