У північнокорейському порту Чонджин під час спуску на воду нового флагмана військового флоту країни сталася серйозна аварія. Корабель перекинувся і ліг на борт на очах натовпу і почесної делегації на чолі з місцевим диктатором Кім Чен Ином, повідомляє державне агентство KCNA.
Новозбудований есмінець тоннажністю близько 5 000 тонн спускали на воду лагом (тобто боком) – метод досить ризикований для суден такого розміру. Під час спуску корабель втратив рівновагу: опора під кормою зісковзнула раніше за інші, а носова частина застрягла і так і не зійшла з платформ. Корабель ліг на борт у воду: як повідомляється, у нього серйозно постраждав корпус.
Ступінь пошкодження і чи були людські жертви під час аварії – наразі невідомо.
За даними KCNA, Кім Чен Ин назвав інцидент «ганьбою для авторитету країни» і звинуватив військових, учених і працівників верфі у «серйозній аварії та злочинній недбалості, спричиненій абсолютною безвідповідальністю й ненауковим емпіризмом».
Лідер КНДР скликав термінове засідання Трудової партії Кореї, яке має відбутися наприкінці червня, для розгляду помилок виконавців.
Photo: AP Photo
















