ЄС запровадив санкції проти трьох газовозів MOL, задіяних у проєкті «Ямал СПГ»

У межах 17-го пакету санкцій, оголошеного 21 травня, Європейський Союз вніс до чорного списку три танкери для перевезення зрідженого газу, якими керує японська судноплавна компанія Mitsui OSK Lines (MOL). Йдеться про криголами класу Arc4 – North Light, North Moon і North Ocean, нещодавно спущені на воду і зафрахтовані на довгостроковій основі російською компанією «Новатек» для обслуговування проєкту «Ямал СПГ».

У Брюсселі заявили, що ці судна прямо сприяють експорту російських енергоносіїв, попри міжнародний тиск. Танкерів використовували для STS-перевалки ЗПГ поблизу Мурманська, що став ключовим пунктом транспортування для «Новатеку» після заборони ЄС на такі операції в європейських портах у березні 2025 року. Також North Light, North Moon і North Ocean нещодавно доставляли вантажі до Китаю.

Чи зможуть ці судна завершити поточні рейси – поки невідомо. У MOL не коментують майбутнє танкерів чи можливість їх виведення з флоту компанії.

Нагадаємо, у грудні 2024 року ЄС уже вніс до санкційного списку чотири інші судна MOL – North Sky, North Air, North Mountain і North Way. Згодом їх перейменували і перевели під російський прапор, імовірно, для участі в проєкті «Арктик СПГ 2», який також перебуває під санкціями.

Загалом під західні санкції вже потрапили щонайменше 15 газовозів, пов’язаних із російськими енергопроєктами. Частина з них і досі простоює в Баренцевому морі, не маючи змоги брати вантаж або виконувати рейси.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *