Південна Корея оголосила про плани збудувати найбільше у світі судно для транспортування скрапленого водню (LH₂), повідомляє Offshore Energy. Проєкт покликаний зміцнити позиції країни в цьому високотехнологічному сегменті та підтримати майбутнє корейського суднобудування.
Згідно з даними Міністерства торгівлі, промисловості та енергетики Південної Кореї (MOTIE), демонстраційне судно планують завершити до 2027 року. У 2025 році держава інвестує близько 39 мільйонів доларів у розробку проєкту.
9 травня у місті Пусан було створено спеціальну робочу групу, до якої увійшли представники уряду, суднобудівних компаній, наукових установ та дослідницьких центрів. Вони працюватимуть над проєктуванням і будівництвом нового судна.
Судна для перевезення LH₂ вважаються наступним поколінням після LNG-танкерів. Вони здатні транспортувати водень, охолоджений до -253°C, що дозволяє зменшити його об’єм у 800 разів і значно підвищити ефективність перевезень.
Жодна країна наразі не створила комерційного судна такого масштабу для перевезення скрапленого водню. Південна Корея прагне стати першою.
MOTIE також повідомило про плани щодо розробки нових нормативів і стандартів, щоб корейські технології стали глобальним еталоном у цій сфері.
Фото: MOL
















