РФ поцілила ракетою у цивільне судно з українською пшеницею

Росіяни вдарили ракетою по цивільному судну

Російська окупаційна армія завдала ракетного удару по цивільному судну, яке транспортувало пшеницю до Єгипту. Ракета влучила у судно одразу після виходу з Українських територіальних вод. За попередніми даними, на щастя, обійшлося без людських жертв, заявив президент України Володимир Зеленський.

Як уточнили згодом у ВМС ЗСУ, під удар потрапив балкер Aya під прапором Сент-Кітс і Невіс, який перевозив зерно з українського порту Чорноморськ до Єгипту.

Агресор атакував судно вночі 11 вересня, о 23:03, ймовірно, застосувавши крилату ракету Х-22, яку запустили з літака Ту-22. Як підкреслили у ВМСУ, на той момент судно перебувало у Чорному морі, за межами Українського морського коридору та українських територіальних вод.

Внаслідок ураження балкер зазнав значних пошкоджень, втім, зміг продовжити рух.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга зазначив, що російський удар є зухвалою атакою на свободу судноплавства та глобальну продовольчу безпеку.

Такими діями Росія продовжує порушувати закони та звичаї війни, демонструє повне нехтування міжнародним морським правом, зокрема, щодо захисту цивільного судноплавства, піддає загрозі життя та здоров’я екіпажів торгових суден та вкотре намагається завадити доставці українського зерна до країн, які його найбільше потребують.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *