Санкції ЄС в дії: два танкери відмовились від завантаження на індійському НПЗ, пов’язаному з «Роснефтью»

Два нафтові танкери відмовилися від завантаження на нафтопереробному заводі Nayara Energy в порту Вадінар (Індія) після запровадження нових санкцій Європейського Союзу, повідомляє Reuters із посиланням на галузеві джерела.

Завод Nayara, однин з двох приватних експортерів палива в Індії, частково належить російській компанії «Роснефть» – вона володіє 49.13% його активів. Через цей зв’язок індійський НПЗ потрапив до санкційного списку ЄС, ухваленого у п’ятницю, 18 липня.

Танкер Talara, зафрахтований британською компанією British Petrol, 21 липня мав завантажити на Nayara 60 тис. тонн дизелю з ультранизьким вмістом сірки (ULSD) та доставити його до Африки. Проте судно залишило порт без вантажу.

Інший танкер, Chang Hang Xing Yun, зафрахтований китайською компанією PetroChina, невдовзі також скасував захід до Вадінара. Він мав завантажити 35 тис. тонн ULSD і йти до Південно-Східної Азії або Бангладеш. Замість цього судно попрямувало до Кувейту, де планує завантажитись 1 серпня з подальшим рейсом до Східної Африки.

Ці зміни сигналізують, що нові обмеження Європейського Союзу на експорт нафтопродуктів із підприємств, які мають зв’язки з російською нафтовою галуззю, починають діяти. За словами джерел, судновласники та фрахтувальники вже з обережністю ставляться до операцій із Nayara Energy на тлі ризиків вторинних санкцій.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *