Страйк моряків НММ скасовується: сторони дійшли згоди

НММ

Керівництво корейської контейнерної лінії HMM і профспілка її працівників нарешті дійшли консенсусу в питаннях оплати праці моряків і берегового персоналу компанії. Трудовий спір про підвищення заробітної плати тривав 77 днів.

Як повідомляє Yonhap, сторони домовилися про підвищення заробітної плати на 7,9% і виплату бонусів в розмірі 650% від щомісячної заробітної плати.

Плавсклад HMM в особі профспілки та керівництво лінії почали переговори про підвищення заробітної плати 18 червня. В процесі до вимог моряків приєднався берегової персонал компанії.

Профспілка вимагала підвищити зарплату, яка була заморожена протягом 11 років, на 25% і виплатити бонуси в розмірі 1500%, а керівництво HMM погоджувалося підняти заробітну плату на 8%, виплатити бонуси в розмірі 300% від заробітної плати і за підсумками року – 200%.

Сторонам довго не вдавалося дійти згоди, і наприкінці серпня обидві профспілки оголосили про готовність страйкувати. Профспілка моряків повідомила роботодавця про можливість масового одночасного звільнення плавскладу. Як відзначили в HMM, подібний розвиток подій міг би коштувати найбільшому корейському перевізнику $580 млн.