Біля західного узбережжя Індії уже два дні дрейфує танкер Cordelia Moon із вантажем нафти російського «Сургутнефтегазу» – виробника, на якого США 10 січня наклали санкції.
Cordelia Moon мала доставити близько 1 млн барелів нафти Urals, завантажених у Новоросійську 10–12 січня, до порту Вадінар 9 лютого, повідомляє Bloomberg. Це перше задокументоване прибуття нафти «Сургутнефтегазу», завантаженої після дати санкційного обмеження. Найближчим часом до Індії мають прибути ще чотири танкери з аналогічним вантажем, і один — із нафтою від також підсанкційної «Газпром нафти».
Міністр нафтової промисловості Індії заяв, що вантажі від підсанкційних компаній не прийматимуть, якщо їх було завантажено після 10 січня, проте зазначив, що йому нічого не відомо про Cordelia Moon. Це викликає питання, чи дозволить індійська влада розвантаження цього та інших суден.
Як зазначає Bloomberg, через запроваджені санкції мільйони барелів російської нафти зараз залишаються на танкерах у морі, а не доходять до кінцевих споживачів.
Танкер з нафтою від підсанкційного російського виробника простоює біля Індії
















