Фінські правоохоронці завершили розслідування інциденту з нафтовим танкером Eagle S і офіційно висунули обвинувачення трьом членам екіпажу у спричиненні тяжких пошкоджень підводної інфраструктури та втручанні в телекомунікації.
Інцидент стався 25 грудня 2024 року в Фінській затоці. За даними слідства, Eagle S протягом майже 100 км волочив якір по дну, унаслідок чого було серйозно пошкоджено електрокабель Estlink-2, що з’єднує Фінляндію та Естонію, а також кілька важливих дата-кабелів, критичних для енергетичної та комунікаційної інфраструктури регіону.
Національне бюро розслідувань Фінляндії (KRP) покладає провину за інцидент на капітана судна, старшого та другого помічника – осіб, які мали забезпечити безпечну навігацію танкера. Слідчі, що вивчали їхні дії та службові обов’язки щодо спуску якоря і підтримки належного технічного стану судна на момент події, дійшли висновку, що саме вони відповідальні за пошкодження підводної інфраструктури. Втім, усі троє офіцерів відкидають свою провину.
Поліція підтвердила, що офіцерам заборонено залишати Фінляндію до завершення розгляду справи.
Танкер Eagle S під прапором Островів Кука перевозив 35 000 тонн нафти. Його тимчасово затримали фінські правоохоронці, але у лютому судно було звільнено, і в березні залишило територіальні води Фінляндії.
Первинно під підозрою перебували дев’ятеро членів екіпажу, однак у травні справи проти шістьох з них закрили, оскільки слідство не виявило в діях моряків ознак умислу чи грубої недбалості, на відміну від дій старших офіцерів. Матеріали проти них вже передано до Офісу Генерального прокурора Фінляндії для прийняття рішення щодо подальших кроків.
















