У Норвегії підтвердили: «тривожна сигналізація» на містку NCL Salten була вимкнена під час аварії

Система контролю працездатності вахтового офіцера (BNWAS) на містку контейнеровоза NCL Salten не працювала під час аварії, повідомили норвезькі морські інспектори за результатами перевірки судна, яке після зняття з мілини доставили в порт Оркангер 27 травня.

За даними Норвезького морського управління, Bridge Navigational Watch Alarm System, призначена для моніторингу діяльності на містку та виявлення непрацездатності вахтового офіцера, яка може призвести до морських аварій, була відключена до та під час інциденту. Раніше другий помічник капітана, який у той час ніс вахту на містку один, визнав, що заснув, але заявив, що жоден сигнал тривоги не спрацював, коли контейнеровоз зійшов з курсу. Замість повернути, судно прямувало фіордом по прямій траєкторії на швидкості 16 вузлів, а доки не врізалося в берег, опинившись фактично на подвір’ї приватного будинку.

ЗМІ повідомляють, що впродовж останніх 24 годин перед аварією контейнеровоз, який обслуговує фідерний маршрут, здійснив три заходи до портів. В межах слідства поліція перевіряє умови роботи екіпажу, зокрема дотримання вимог щодо годин роботи і відпочинку.

Інспекція судна також виявила невідповідність нормам ISM (міжнародної системи управління безпекою) та проблеми з аварійними шляхами евакуації – зокрема, один з люків у машинному відділенні був надто важким, щоб відкрити його зсередини. Власник має 14 днів на усунення цього недоліку і три місяці – на усунення порушень ISM.

Повідомляється, що через аварію корпус судна пошкоджено настільки, що воно стало непридатним до плавання. NCL Salten наразі затримане в Оркангері. Поліція заявила, що допитає капітана в межах розслідування.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *