У порту Китаю з’явився танкер, утилізований три роки тому

У порту Китаю з’явився танкер, утилізований три роки тому

Сінгапурський нафтовий танкер EM Longevity, що мав бути утилізований ще три роки тому, несподівано з’явився в порту Далянь на півночі Китаю, завантажений нафтою та готовий до розвантаження. Судно належить до так званого “темного флоту” — мережі танкерів, які транспортують підсанкційну нафту, повідомляє gCaptain.

Згідно з офіційними записами, в грудні 2021 року 21-річний VLCC EM Longevity відправили на утилізацію в Бангладеш у звязку з закінченням терміну служби. Однак 23 вересня 2024 р., за даними AIS, танкер зі своїм ідентифікаційним номером з’явився на терміналі в Даляні. Після часткового розвантаження судно вирушило до порту Яньтай у провінції Шаньдунь.

Аналітики припускають, що «воскреслий» танкер, наймовірніше, привласнив ідентичність утилізованого EM Longevity і використовує його дані, щоб обходити міжнародні санкції.  Наразі танкер ходить під прапором Есватіні, африканської країни, яка заявляє, що сотні кораблів використовують її прапор незаконно. У базах даних відсутня інформація про оператора, власника чи страховика судна.

Згідно з даними AIS, перед ніж вирушити до Китаю, двійник EM Longevity певний час перебував у водах поблизу Ірану, зокрема, три дні залишався біля острова Харг, де розташований нафтовий термінал.

Нафтопереробні заводи Китаю, багато з яких розташовані в Шаньдуні, останнім часом стали ключовими покупцями іранської нафти. Згідно з даними Kpler, імпорт іранської нафти в Китай у вересні досягне рекордного рівня в 1,79 мільйона барелів на день. 

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *