Екіпаж балкера Debi, який вже рік утримують в Індії через розслідування справи про контрабанду наркотиків, розпочав протест, вимагаючи вирішення своєї ситуації. 21 моряк, здебільшого з В’єтнаму, із листопала минулого року перебувають на борту судна без засобів зв’язку і можливості повернутися додому, повідомляє Maritime Executive.
Історія почалася у листопаді 2023 року, коли балкер зайшов до порту Парадіп в Індії. Під час портових операцій працівник берегового персоналу знайшов пакунки, за допомогою магнітів прикріплені до конструкцій суднових кранів. У них виявилося 22 кг кокаїну вартістю $26 млн.
Індійські слідчі досі намагаються з’ясувати, коли саме наркотики потрапили на борт і чи були члени екіпажу причетні до контрабанди. Офіційно судно затримали в лютому 2024 року, а у вересні того ж року суд ухвалив рішення про його продаж.
В екіпажу забрали мобільні телефони та комп’ютери, залишивши моряків фактично ізольованими від зовнішнього світу. В січні 2024 року ситуація загострилася, коли третій механік спробував стрибнути за борт, ймовірно, через конфлікт на судні. Його врятували колеги.
Нещодавно балкер перевели з якірної стоянки до причалу для заправки та поповнення запасів води. У цей момент екіпаж відмовився виконувати роботу й організував акцію протесту, заблокувавши повернення судна на стоянку.
Індійська влада та адміністрація порту ведуть перемовини для вирішення ситуації. Debi залишається пришвартованою у порту Парадіп, а моряки чекають на подальші дії суду та портової влади.
В Індії екіпаж протестує проти тривалого затримання судна через справу про контрабанду наркотиків
















