Троє українських моряків – членів екіпажу автовоза Galaxy Leader, звільнені з полону єменських хуситів, цими вихідними прибули в Україну. Про це повідомило у своєму телеграм-каналі Головне управління розвідки МО України.
У суботу, 25 січня, в будівлі Одеської обласної військово-цивільної адміністрації відбулася емоційна зустріч звільнених моряків з їхніми рідними. Чоловіків, які провели 14 місяців у полоні єменських хуситів, повернули додому завдяки спецоперації ГУР МО та МЗС України.
–Я ще не усвідомлюю, що вже вдома… Дуже вдячний усім причетним, а особливо представникам Головного управління розвідки. Вони першими вийшли на звʼязок з нами. Після цієї розмови вже не було ані сумнівів, ані страху ― про нас знають, нас повернуть, ― поділився своїми емоціями Віталій, один із звільнених моряків.
–Те, що сьогодні відбулось, ― результат злагодженої тривалої роботи великої кількості людей. Спецоперацію реалізовано за дорученням Президента України та завдяки всебічній підтримці Королівського Офісу Султанату Оман, ― зазначила представниця ГУР МОУ Ольга Мосьондз під час зустрічі.
Хусити захопили автовоз Galaxy Leader із 25 членами екіпажу – громадянами Болгарії, України, Філіппін, Мексики та Румунії – 19 листопада 2023 року, буцімто через зв’язки судна з Ізраїлем. Моряки провели у полоні 430 днів. 22 січня 2025 року єменські ЗМІ повідомили, що членів екіпажу передали Оману після досягнення домовленності між Ізраїлем і ХАМАС про припинення вогню в секторі Газа.
В Одесі зустріли врятованих з полону хуситів українських моряків
















