Знищений вибухом танкер тіньового флоту “ожив” у Гвінеї

Танкер Pablo

Танкер «темного флоту» Pablo, знищений потужним вибухом на борту і утилізований минулого року, несподівано «ожив» – нещодавно його транспондер знову подав сигнал з акваторії Гвінейської затоки.

Як повідомляє Bloomberg, одразу кілька аналітичних агенцій зафіксували сигнал судна, що нібито перебувало у цьому регіоні у жовтні. За даними S&P Global Commodity Insights, Pablo здійснював STS-перевалку з іншим танкером, що належить PDVSA –підсанкц ійній венесуельській нафтовій компанії.

Танкер Pablo, що мав історію перевезень іранської нафти, зазнав потужного вибуху і пожежі у водах біля берегів Малайзії у травні 2023 року. Загинули троє членів екіпажу, судно зазнало сильних пошкоджень і було визнано повністю втраченим. Після трагедії танкер кілька місяців дрейфував, доки влада намагалася з’ясувати дані власників та страховиків судна. Наприкінці 2023 року обгорілі рештки танкера відправили до Індонезії на металобрухт.

Оскільки за станом Pablo не підлягав відновленню, фахівці сумніваються, що він міг уникнути утилізації. Частіше за все так званий “зомбі-сигнал” є наслідком обманного використання темним флотом даних списаних суден для приховування реального місцезнаходження танкерів, що перевозять нафту в обхід санкцій.

Цікаво, що AIS Pablo давала про себе знати і раніше. За даними різних платформ, у період з березня по серпень цього року його сигнал фіксували поблизу Росії, Греції, Грузії, а згодом біля Західної Африки. Подібні випадки маніпуляції координатами і даними поширені серед суден темного флоту.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *