Балкер Ruby скинув у море 300 тонн аміачної селітри

Балкер Ruby

Балкер Ruby під прапором Мальти, який перевозить 20 тисяч тонн аміачної селітри, скинув 300 тонн цього потенційно вибухонебезпечного вантажу в територіальні води Великої Британії біля узбережжя Норфолка.

Судно розвантажувалося у порту Грейт-Ярмут, коли виявилося, що частина селітри змішалася з мазутом. У поєднанні з паливом нітрат амонію перетворюється на вибухівку, тож забруднений вантаж потребував термінової утилізації.

Агентство морської та берегової охорони (MCA) заявило, що забруднену селітру з Ruby скинули у територіальних водах Великобританії, в місці, де «вплив на довкілля буде мінімальним».

Згідно з даними AIS, у суботу Ruby ненадовго виходила у море і здійснювала маневри на відстані 11-12 морських миль від берега. Потім балкер повернувся до порту і продовжив розвантаження. Ruby знаходиться у зовнішній гавані Грейт-Ярмута, де її вантаж перевантажують на балкер Zimrida. Через забруднення вантажу цей процес затягнувся.

Екологи та місцеві рибалки різко розкритикували рішення скинути вантаж у море, заявивши, що аміачна селітра прискорює ріст водоростей і шкодить морській фауні.

Своєю чергою, британський уряд запевняє, що речовина поступово безслідно розчиниться, а утилізацію здійснили за рекомендаціями відповідних органів, зокрема екологів. Представники MCA та Інспекції з питань охорони здоров’я зазначили, що операцію проводили під наглядом спеціалістів, і що MV Ruby наразі відповідає усім вимогам безпеки.

Історія Ruby почалася у вересні, коли судно, що перевозило 20 тисяч тонн аміачної селітри з Росії до Канарських островів, отримало пошкодження корпусу, керма і гвинта під час шторму. Норвегія змусила балкер покинути порт Тромсе, де він знайшов притулок, через потенційну небезпечність вантажу. Після цього Ruby відмовились прийняти порти Швеції, Данії та Литви. Грейт-Ярмут став єдиним портом, де судну дозволили розвантажитись.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *