Члени екіпажу балкера ULA – 19 моряків з Індії, Бангладеш, Туреччини та Азербайджану, нарешті змогли вирушити додому після того, як пробули на борту кинутого судна два роки, а один з них – 31 місяць, повідомила ITF на своєму офіційному сайті.
Судновласник, компанія Aswan Trading and Contracting, покинув судно і екіпаж з 25 осіб в 2019 році біля берегів Ірану. Морякам перестали виплачувати зарплату, забезпечувати харчами, водою і паливом.
Після втручання ITF судновласник виплатив частину заборгованості із зарплати, проте незабаром виплати знову припинилися. Екіпаж фактично голодував, люди хворіли, судно дрейфувало без електрики і палива.
У зв’язку з ризиком для життя екіпажу в квітні 2020 року ITF наполягала на допуск судна в порт Шуайба, Кувейт, проте в зв’язку з обмеженнями через Cjvid-19 морякам не дозволили зійти на берег. Тільки в жовтні 6 членів екіпажу змогли полетіти додому, так і не отримавши зароблене, інші залишалися на судні, чекаючи виплати зарплати. У січні 2021 року зневірені моряки оголосили голодування перед світовими ЗМІ.
Екіпаж балкера неодноразово звертався до влади Кувейту і Палау (держави прапора) з проханням вжити заходів щодо виплати заробітної плати та репатріації моряків, але безрезультатно. Тільки в середині червня 2021 року Кувейт нарешті відправив моряків додому – без належної їм заробітної плати. Заборгованість із зарплати морякам доведеться стягувати з судновласника в суді.
















