Фінська влада затримала танкер російського тіньового флоту, який підозрюють у пошкодженні підводних кабелів у Балтійському морі. Внаслідок інциденту 25 грудня вийшов з ладу 650-мегаватний електричний кабель Estlink 2, що з’єднує Фінляндію з Естонією, та спостерігаються збої на чотирьох телекомунікаційних кабелях. Це вже третій за рік подібний інцидент, але вперше прибережна держава змогла затримати підозрюване судно.
Правоохоронці та прикордонники висадилися на борт танкера Eagle S, який плаває під прапором Островів Кука та перевозив нафту з Росії до Єгипту, і відвели його у територіальні води Фінляндії, де обшукали. Виявилося, що на танкері відсутній якір, який, імовірно, і став причиною пошкодження кабелю.
Eagle S, відомий раніше як Norstar Intrepid — 18-річний танкер LR1 дедвейтом 75 000 т, який нещодавно змінив власника, назву та прапор, пов’язаний із пулом із 26 старих «анонімних» танкерів під прапором Островів Кука, чотири з яких перебувають під санкціями Великої Британії та ЄС. Востаннє Eagle S заходив до російського порту Усть-Луга, де зазвичай завантажують підсанкційну нафту Urals. Усе це змусило фінську владу припустити, що танкер належить до російського тіньового флоту.
На даний момент фінська поліція розглядає обрив кабелю як випадок «злочинної диверсії за обтяжуючих обставин».
Фнляндія затримала танкер російського тіньового лоту за підозрою у диверсії щодо підводних кабелів
















