Хусити звільнили екіпаж Galaxy Leader

Хусити звільнили екіпаж автомобілевоза Galaxy Leader

Хусити звільнили екіпаж автомобілевоза Galaxy Leader, який утримували у заручниках майже 14 місяців. У заяві, яку лідери угрупування зробили 22 січня, підтверджується, що звільнення стало результатом «спілкування» з рухом ХАМАС у Газі та зусиль посередників з Оману.

Телеканал Al Masirah оприлюднив зображення екіпажу, нібито під час передачі представникам Оману. Екіпаж судна складається з 25 осіб, серед яких троє моряків з України. Інші – громадяни Філіппін, Болгарії, Румунії та Мексики.

Загалом екіпаж Galaxy Leader провів у полоні 430 днів. Очевидно, тепер моряків відвезуть до Оману, але жодних подробиць щодо репатріації не повідомляється. Про звільнення судна у заяві хуситів не йшлося.
Хусити відзначили, що моряків звільняють «на підтримку угоди про припинення вогню в Газі». Повстанці зобов’язалися підтримувати перемир’я, досягнуте Оманом, Єгиптом і Сполученими Штатами, але попередили, що будь-які порушення можуть спровокувати подальші напади.

Напад на Galaxy Leader 19 листопада 2023 року став початком «кампанії» хуситів проти цивільного судноплавства у Червоному морі. На момент захоплення судно, зафрахтоване японською NYK, порожнім йшло до Індії. Причиною захоплення автовоза та його екіпажу хусити назвали зв’язки із Ізраїлем комерційного оператора судна, британської компанії Ray Car Carriers.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *